Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
22 maja 2018
Ostrzeżenie z... fałszywego Apple Store

Do CERT Orange Polska trafiła próbka phishingu pod szyldem Apple Store. Co ciekawe, w tym przypadku przestępcy okazują się być nieco bardziej kreatywni, bowiem w treści maila... ostrzegają przed podejrzaną transakcją z konta iCloud ofiary, obciążającą kartę kredytową kwotą 107 dolarów.

W załączonym pliku znajdował się link do strony, zapewne złośliwej, ale już wyłączonej przez przestępców. Nie oznacza to jednak, że podobna kampania się nie powtórzy, warto więc uważać. Tym bardziej, że akurat w tym przypadku wystarczyłoby dokładnie spojrzeć na adres nadawcy (dla przestępców nie ma jednak problemu z tym, by tam też podstawić odpowiedni adres). Pamiętajmy - jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości przy tego typu mailach (i w ogóle mamy konto w serwisie, który miałby być domniemanym nadawcą) - absolutnie nie otwierajmy załącznika, a po prostu zalogujmy się na swoje konto w serwisie.


Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl