Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa

Analizy malware

Najgroźniejsze złośliwe oprogramowanie to takie, którego nie da się wykryć. Cyber-przestępcy odchodzą od techniki "wejść, ukraść, uciekać" na rzecz długo trwających ataków APT (seria ataków, prowadzonych w ukryciu przez długi czas, skierowanych w konkretną ofiarę/firmę, mających na celu kradzież danych w trybie ciągłym). W ich wyniku cyberprzestępcy przez długi czas kopiują strategiczne dane firmy, które mogą później wykorzystać do kradzieży, szantażu lub zaoferować je konkurencji. Takie ataki można przeprowadzić przy użyciu malware'u, którego działania gros systemów nie rozpozna automatycznie. Takimi przypadkami zajmują się analitycy malware CERT Orange Polska. W przypadku podejrzenia, iż podejrzany plik generuje złośliwy ruch w sieci, analitycy uruchamiają go w szeregu ściśle kontrolowanych środowisk wirtualnych, dokładnie analizując jego zachowanie i zbierając informacje na temat wszystkich aktywności, w tym m.in. określenia adresów IP serwerów Command&Control botnetu, analizy złośliwej aktywności malware w systemie, a także określenia metod jego propagacji. W efekcie możliwe jest zablokowanie złośliwej aktywności wychodzącej z sieci Klienta (np. komunikacji z botnetem).

Korzyści dla klienta:

  • szczegółowa rekomendacja w zakresie ochrony przed potencjalnymi skutkami działania złośliwego oprogramowania
  • ochrona i podniesienie poziomu bezpieczeństwa własnych systemów
  • ograniczenie możliwości eksfiltracji wrażliwych danych przez malware
Wróć do usług
Integrated Solutions jest częścią największej grupy telekomunikacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej – Grupy Kapitałowej Orange Polska. Zapewnia to dostęp do kompetencji, zasobów i doświadczeń Orange Polska, a także swobodę działania, wiarygodność oraz stabilność finansową.
Powstanie Integrated Solutions to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów, dotyczące spójnego, kompleksowego zarządzania infrastrukturą ICT. To efekt kilku lat rozwoju i doświadczeń Grupy Kapitałowej Orange Polska na rynku ICT oraz współpracy z największymi klientami z sektora publicznego i prywatnego.
Łącząc kompetencje z dziedziny telekomunikacji i informatyki, oferujemy kompleksowe rozwiązania o charakterze „end to end”, w tym zwłaszcza w obszarze cloud computing, oparte na światowych standardach i partnerstwie technologicznym ze światowymi liderami.

Jesteś zainteresowany kupnem tej usługi?
Skontaktuj się z nami:

E-mail: ict.alignment@orange.com

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl