Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
27 sierpnia 2018
Inni zepsuli, my naprawiamy

W ostatnim czasie niektórzy z Was, którzy korzystają z hostingu w domenie idsl.pl mogli odczuwać pewne problemy przy korzystaniu z nich. Część przeglądarek mogła je bowiem zgłaszać jako złośliwe, a nawet blokować do nich dostęp. Po uzyskaniu pierwszych informacji CERT Orange Polska podjął błyskawiczną - i skuteczną - interwencję w celu naprawienia sytuacji. Co się działo?

Otóż domena wyższego rzędu dla hostingowanych przez nas witryn klientów Orange Polska, idsl.pl, znalazła się na cenzurowanym w usłudze Google Safe Browsing. Powodem podjęcia tego typu działania jest stwierdzenie przez systemy Google złośliwej lub niezgodnej z prawem aktywności na stronie.

Problem tkwi jednak w tym, że internetowy gigant poszedł najprostszą drogą, "wycinając" ruch w całej domenie wyższego rzędu, w sytuacji, gdy winę ponosił jeden lub kilku użytkowników. W takiej sytuacji bardzo ważny jest jak najszybszy kontakt ze strony poszkodowanego/ych z CERT Orange Polska. Dzięki temu mogliśmy szybko skontaktować się z organizacją odpowiedzialną za umieszczenie domeny idsl.pl na czarnej liście i spowodować jej usunięcie.


Ostatnie aktualności

Masz ciekawą informację?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl