hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL
Raporty CERT Orange Polska
W podsumowaniu roku 2022 nie może zabraknąć wojny w Ukrainie i oczywistego połączenia działań kinetycznych ze wspierającymi akcje militarne aktywnościami w cyberprzestrzeni. To jednak tylko jeden z aspektów roku bogatego – jak zawsze, niestety – w cyberzagrożenia. Mottem 9. już edycji naszego raportu jest „Myślę, więc jestem bezpieczniejszy”. Niezależnie bowiem od zagrożeń, to my – internauci – musimy być pierwszą linią obrony.
Zapraszamy do lektury!
pobierz raport download English version
To już 8. raz, publikujemy coroczny Raport CERT Orange Polska, to jednak rok absolutnie wyjątkowy. 25 lat temu bowiem powstała jednostka TP Abuse, pierwszy wśród polskich telekomów zespół wyspecjalizowany w walce z cyber zagrożeniami.
Jesteśmy z Wami już ćwierć wieku, w raporcie dzielimy się jednak przede wszystkim tym, co działo się w 2021 roku. Jak wyglądały cyberzagrożenia? Co ciekawego napisali nasi eksperci? Przeczytajcie sami!
pobierz raport download English version
To już 7. coroczny Raport CERT Orange Polska. Tym razem – jak cały rok 2020 – specyficzny, bowiem życie online również działo się w warunkach pandemicznych. Czy koronawirus zmienił realia, dotyczące cyberzagrożeń? Przeczytajcie sami!
pobierz raport download English version
Prezentujemy 6. Raport CERT Orange Polska. Analiza poszczególnych raportów wykazuje, że co roku zainteresowania cyberprzestępców w pewnym stopniu się zmieniają. Jak wyglądają statystyki za 2019 rok? Jak nasi eksperci prognozują trendy na rok 2020? Dowiedzcie się sami!
pobierz raport download English version
Za nami już pięć lat publikacji Raportów CERT Orange Polska. W najnowszej edycji, obejmującej rok 2018, obok znanych Wam już szczegółowych analiz, bazujących na statystykach z sieci Orange Polska, możecie przeczytać po raz pierwszy artykułu autorstwa naszych ekspertów, dotyczące różnych aspektów cyberbezpieczeństwa.
pobierz raport download English version
To już czwarty coroczny raport CERT Orange Polska. Na niemal 100 stronach możecie zapoznać się ze szczegółowymi statystykami zagrożeń za miniony rok, dotyczącymi sieci Orange Polska, analizami, opiniami ekspertów i nie tylko. Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczne korzystanie z internetu przez dzieci.
pobierz raport download English version
20 lat po powstaniu w naszych struktur jednostki bezpieczeństwa teleinformatycznego publikujemy trzeci już raport CERT Orange Polska, tym razem za rok 2016. W treści jak zwykle: statystyki, wnioski, trendy, nawiązania do poprzedniego roku i próba przewidywania przyszłości.
pobierz raport download English version
Raport o zagrożeniach za 2015 r. Zawiera statystyki z sieci Orange Polska, szczegółowe informacje o najważniejszych zagrożeniach na świecie oraz analizy złośliwego oprogramowania, a także nawiązania do liczb i informacji z poprzedniej edycji.
pobierz raport download English version
Raport o zagrożeniach teleinformatycznych za 2014 rok. Zawiera statystyki z sieci Orange Polska, szczegółowe informacje o najważniejszych zagrożeń na świecie oraz szczegółowe analizy ciekawszych przypadków złośliwego oprogramowania.
pobierz raport