Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
29 września 2020
Cerberus jako fałszywa aplikacja PKO

Uważajcie na rzekome promocje, z nagrodą 200 PLN za instalację mobilnej aplikacji PKO! Nasze systemy bezpieczeństwa trafiły na witrynę hxxps://iqko.xyz, podszywającą się pod bank PKO Bank Polski S.A. Przestępcy podsuwają ofiarom pod nos 200 złotych za "aktualizację aplikacji".

Oczywiście dokładniejsze przyjrzenie się treści powinno zapalić w nas linię czerwonych lamp: stare logo banku, błędy stylistyczne, no i link do zainstalowania aplikacji, wymagający włączenia instalacji ze źródeł zewnętrznych. Jeśli zachowamy się zgodnie z oczekiwaniami przestępców - zainstalujemy na naszym telefonie trojana Cerberus, opisywanego już wielokrotnie na naszych łamach. O ile jest to narzędzie wielofunkcyjne, myślę, że bez ryzyka możemy założyć, iż w tym przypadku chodzi o przejęcie operacji autoryzacji przelewów.

Uważajcie, nie instalujcie żadnych aplikacji spoza oficjalnych sklepów. A jeśli szukacie prawdziwej aplikacji PKO BP S.A. - jest tutaj.


Ostatnie aktualności

Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl