Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
18 maja 2022
Fałszywe informacje o wypadku w Energylandii

W ostatnich dniach mocno uaktywnili się oszuści, wyspecjalizowani w wykradaniu poświadczeń logowania do Facebooka. Dziesiątkami wpadają do nas kolejne domeny, kierujące do udających społecznościowy serwis stron o rzekomym wypadku w Energylandii:

To klasyczny motyw "na sensacyjną, budzącą emocje informację", wzbogacony równie nieprawdziwymi komentarzami, mającymi jeszcze wzmóc zdenerwowanie odbiorcy komunikatu. Co więcej, całkiem poprawnie napisanymi, z błędami, które bez problemu mogliby popełnić rodowici Polacy. Czemu tak to zaznaczamy? Ponieważ z przeprowadzania tego typu ataków na internautów w polskiej sieci niechlubnie słyną rosyjskojęzyczne grupy, a strony, które ostatnio analizowaliśmy łączą adresy IP w sieci Federacji Rosyjskiej.

Uważajcie. Nie ma czegoś takiego jak "potwierdzenie wieku przez Facebooka". Jeśli widzicie taką informację na rzekomym filmie, nie klikajcie w nią. Jeśli zaś wejdziecie na stronę, która monituje Was o login lub hasło do serwisu społecznościowego - upewnijcie się, czy na pewno w pasku przeglądarki widnieje właściwy adres.


Ostatnie aktualności

Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl