Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
27 kwietnia 2020
Fałszywe strony Poczty Polskiej!

Przestępcy zawsze trzymają rękę na pulsie aktualnych wydarzeń. Nic więc dziwnego, że ostatnio CERT Orange Polska notuje istotny wzrost danych o witrynach, podszywających się pod Pocztę Polską.

W aktualnej sytuacji polityczno-wyborczej narodowy operator pocztowy stał się języczkiem u wagi. Przestępcom w to graj, liczą bowiem, że mniej wyedukowani cyfrowo wyborcy mogą szukać informacji w internecie, bądź nie być zaskoczonymi, gdy wiadomość trafi do nich e-mailem. Stąd pojawiające się w sieci domeny takie jak pocztapolska24.com. Witryna zarejestrowana w niedzielę 26.04 u jednego z amerykańskich dostawców obecnie przekierowuje na prawdziwą witrynę www.poczta-polska.pl. Nie dajmy się jednak zwieść - wymiana treści na witrynie to chwila roboty dla jej twórcy. Co więcej. Przestępcy często używają subdomen - przykładowo dziś zaobserwowaliśmy też ruch na adresie dezynfekcja.pocztapolska24.com.

Nie dajcie się złapać na socjotechniczne sztuczki.Ostatnie aktualności

Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl