hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Fałszywe strony Poczty Polskiej!

Przestępcy zawsze trzymają rękę na pulsie aktualnych wydarzeń. Nic więc dziwnego, że ostatnio CERT Orange Polska notuje istotny wzrost danych o witrynach, podszywających się pod Pocztę Polską.

W aktualnej sytuacji polityczno-wyborczej narodowy operator pocztowy stał się języczkiem u wagi. Przestępcom w to graj, liczą bowiem, że mniej wyedukowani cyfrowo wyborcy mogą szukać informacji w internecie, bądź nie być zaskoczonymi, gdy wiadomość trafi do nich e-mailem. Stąd pojawiające się w sieci domeny takie jak pocztapolska24.com. Witryna zarejestrowana w niedzielę 26.04 u jednego z amerykańskich dostawców obecnie przekierowuje na prawdziwą witrynę www.poczta-polska.pl. Nie dajmy się jednak zwieść – wymiana treści na witrynie to chwila roboty dla jej twórcy. Co więcej. Przestępcy często używają subdomen – przykładowo dziś zaobserwowaliśmy też ruch na adresie dezynfekcja.pocztapolska24.com.

Nie dajcie się złapać na socjotechniczne sztuczki.