hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Kradną konta Steama

Uwaga na nowy wektor phishingu. Tym razem oszuści podszywają się pod znaną ekipę e-sportową Cloud9, by pod pozorem konkursu wyłudzić nasze dane logowania do Steama. Informacja trafiła do nas dzięki internaucie Łukaszowi.

Strona wygląda wyjątkowo profesjonalnie, widać, że oszuści chwilę nad nią popracowali. Ale – tradycyjnie – wystarczy chwilę się zastanowić, by zobaczyć, że coś nam tu nie gra… Jeśli ma być adresowana do polskich internautów, zwroty „Darmo case !!!” / „Dostać case” powinny wzbudzić duży dysonans.

W wyniku losowania trafia się nagroda, która ma trafić do „szczęśliwego zwycięzcy”. Potrzebne jest tylko zalogowanie się na konto Steam, żeby mogła być do nas przypisana.

Po kliknięciu wyskakuje okno pop-up, bliźniaczo przypominające Steam, ale niezmiennie z adresem hxxps://clo9.xyz/. To nie jest adres Steama.

Pamiętajcie, że kiedy zaświęcą Wam się oczy do czegoś, co w sieci możecie dostać za darmo, spójrzcie przynajmniej w pasek adresu, czy wszystko się Wam tam podoba…