hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Loteria Lidla, logo Auchan, tylko pieniądze Twoje…

Uważajcie na kolejny mobilny scam. Tym razem w smsach phishingowych pojawia się loteria, w której domniemaną wygraną ma być iPhone 11. Po czterech pytaniach (niezależnie od udzielonych odpowiedzi zawsze zdobędziemy 4/4 punkty pojawia się 9 paczek, w których ma być ukryta nagroda. Co ciekawe, w loterii nadużywana jest marka sklepów Lidl, podczas gdy paczki są opatrzone logiem Auchan. To nie jedyny błąd twórców strony – gdy za drugim razem (za pierwszym „pudłujemy”) wyciągniemy z paczki grafikę iPhone’a 11, dowiadujemy się, że zostaliśmy wybrani do… przedpremierowych testów, podczas, gdy telefon jest już dostępny na rynku.

Co zrobić, by nowy smartfon z jabłkiem trafił w nasze ręce? Wystarczy przelew na 1-2€, by pokryć „koszty przesyłki”. Oczywiście telefon nigdy do nas nie trafi, za to do przestępców mogą trafić wszystkie Wasze oszczędności. Nie warto ryzykować.

Oczywiście usiłując wejść na docelową domenę, hxxps://www.grazefoot.com/, zobaczycie odpowiednią informację z CyberTarczy.