Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
18 listopada 2019
Niby loteria, a naprawdę drogie subskrypcje

Dziś rano wpadliśmy na bardzo ciekawą stronę. Po prostu marzenie łowców okazji, gdzie nie klikniemy - tam loteria! Ktoż by nie chciał wygrać setek, czy nawet tysięcy złotych w kuponach do popularnych sklepów? A smartfony? Flagowiec sprzed roku - czy nawet dwóch - to wciąż niezły sprzęt, tym bardziej, że za darmo, prawda?

Po kliknięciu okazuje się, że po drodze do naszego wymarzonego kuponu/gadżetu stoi jeszcze konieczność zapisania się do subskrypcji usługi gier online. O ile pierwsze dni są za darmo, kolejne kosztują już kilkadziesiąt złotych. O ile taki sposób zarabiania wydaje się być baaardzo daleko od etycznego, prawo nie zabrania wykorzystywania ludzkiej niefrasobliwości.

Nie dajcie się nabrać, "okazjom" przyglądajcie się wyjątkowo dokładnie, pomyślcie kilkukrotnie zanim gdziekolwiek podacie Wasze wrażliwe dane albo wpiszecie numer karty płatniczej. I uświadomcie swoich mniej wyedukowanych bliskich/znajomych.


Ostatnie aktualności

Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl