hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Niby loteria, a naprawdę drogie subskrypcje

Dziś rano wpadliśmy na bardzo ciekawą stronę. Po prostu marzenie łowców okazji, gdzie nie klikniemy – tam loteria! Ktoż by nie chciał wygrać setek, czy nawet tysięcy złotych w kuponach do popularnych sklepów? A smartfony? Flagowiec sprzed roku – czy nawet dwóch – to wciąż niezły sprzęt, tym bardziej, że za darmo, prawda?

Po kliknięciu okazuje się, że po drodze do naszego wymarzonego kuponu/gadżetu stoi jeszcze konieczność zapisania się do subskrypcji usługi gier online. O ile pierwsze dni są za darmo, kolejne kosztują już kilkadziesiąt złotych. O ile taki sposób zarabiania wydaje się być baaardzo daleko od etycznego, prawo nie zabrania wykorzystywania ludzkiej niefrasobliwości.

Nie dajcie się nabrać, „okazjom” przyglądajcie się wyjątkowo dokładnie, pomyślcie kilkukrotnie zanim gdziekolwiek podacie Wasze wrażliwe dane albo wpiszecie numer karty płatniczej. I uświadomcie swoich mniej wyedukowanych bliskich/znajomych.