hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Oferta inwestycji w kryptowaluty? Sprawdź to!

W ostatnich dniach nasze systemy bezpieczeństwa wyłapują wyjątkowo dużo komunikacji, związanej z fałszywymi giełdami kryptowalut.

Profil aktywności wskazuje na komunikację przy użyciu SMS-ów (krótkie domeny + kilkuznakowe hashe), zaś same domeny znajdują się w tej samej adresacji, co wcześniej potwierdzone witryny fałszywych inwestycji.

Uważajcie zatem i ostrzeżcie przede wszystkim swoich mniej technicznych znajomych/bliskich/seniorów. Podejrzane SMS-y, sugestie nieodebranych „oszczędności”, propozycje niesłychanie rentownych inwestycji – w tym w narodowy majątek – i wszystko podobne, powinny zapalić od razu czerwoną lampkę. A my oczywiście regularnie dodajemy nowe domeny do CyberTarczy.

Swoją drogą – wiecie, że sieciowi oszuści zawsze idą równo z trendami? Już w poniedziałek, gdy PKW jeszcze dodawała wyniki z protokołów, w „inwestycyjnych” reklamach na Facebooku w miejsce osób, związanych z obecnie rządzącymi zaczął się pojawiać Donald Tusk?