hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

To nie jest doładowanie Orange!

W ostatnich dniach obserwujemy wzmożony ruch w kampaniach phishingowych, podszywających się pod Orange Polska. Oszuści usiłują wyłudzić pieniądze pod pozorem doładowania usług prepaid.

Strona pozornie przypomina faktyczną witrynę z doładowaniami. Pozornie, bowiem wystarczy spojrzeć na pasek adresu, by zorientować się, że detailhubs[.]com, czy doladowania-orange.saradasilva[.]com nie mają wiele wspólnego z prawdziwą witryną doładowanie Orange.

Co się dzieje dalej? To nie doładowanie Orange – to klasyczny motyw, znany z wielu podobnych przekrętów. Najpierw podajemy nr telefonu i adres e-mail. Te np. oszuści mogą wykorzystać do innych kampanii, mając świadomość, że ich właściciel daje się nabrać na tego typu sztuczki. W kolejnym kroku mamy do czynienia z panelem płatności kartą. Z tą różnicą, że dane wpisane tam trafią do oszusta, a nasz numer telefonu nie zostanie doładowany.

Co robić? Patrzeć na linki w pasku adresu! Faktyczne doładowanie Orange uzyskacie wyłącznie na stronie:

https://doladowania.orange.pl