hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Uważaj rozliczając podatek!

Dziś w naszych systemach pojawiła się nowa phishingowa domena, mogąca zapowiadać trend na kolejne tygodnie. Zarejestrowanej 2 dni temu witryna hxxp://podatek-oplac.eu/ nie jest już dostępna w internecie, nie zmienia to jednak faktu, że przestępcy mają jeszcze wiele możliwości rejestracji stron o podobnej nazwie.

Uważajcie! Jedyną oficjalną drogą, do otrzymania PITów on-line jest dedykowana strona Ministerstwa Finansów, na której od 15 lutego będą dostępne deklaracje podatkowe dla osób, wypełniających PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38 (z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej). W przypadku konieczności zapłacenia podatku informację o koncie uzyskamy również w tym serwisie, możemy też wygenerować go sami.

Gdy przychodzi do zapłaty podatku, nie ufajcie stronom spoza domeny gov.pl. Jeśli jakakolwiek witryna przekierowuje Was do formularza szybkich płatności, obowiązkowo sprawdźcie adres strony i upewnijcie się, czy to faktycznie witryna któregoś z pośredników szybkich płatności. Warto poświęcić kilka minut na sprawdzenie, bo niefrasobliwość może nas kosztować oszczędności całego życia!