hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Wasze sieci NIE SĄ shakowane!

A przynajmniej nie wtedy, gdy informuje Was o tym mobilny Norton Internet Security. Za inne przypadki nie możemy gwarantować, choć bardzo się staramy.

W czym rzecz? Od wtorku użytkownicy rozbudowanej wersji mobilnego antywirusa Nortona widzą na swoich urządzeniach z Androidem tego rodzaju informacje:

Kilka takich zgłoszeń trafiło również do nas. Szczegółowa analiza zgłoszeń oraz testy działania opisywanej aplikacji udowodniły, iż mamy do czynienia z fałszywymi alarmami. Potwierdzają to również informacje z forum od pracowników firmy Symantec, którzy przyznają, iż problem dotyczy wszystkich użytkowników aplikacji na Androida. Zespół developerów i inżynierów pracuje nad poprawką, nowa wersja aplikacji ma być wypuszczona jeszcze przed świętami Wielkanocnymi.

Aktualizacja: Na Google Play pojawiła się już nowa wersja aplikacji, bez opisywanego błędu. Jeśli nie chcecie się niepotrzebnie stresować – uaktualnijcie od razu.