hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

WOŚP lada chwila, uaktywniają się przestępcy

Cyberprzestępcy to chyba najlepiej poinformowani ludzie na świecie. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, co się dzieje w kraju/na świecie i czasami są do tego przygotowani jeszcze zanim rozpocznie się faktyczna promocja imprezy!

Za 9 dni na ulice całej Polski wyjdą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by kolejny rok w odruchu serc wspierać potrzebujących. Tymczasem na telefony komórkowe w polskich sieciach już od 1 stycznia trafiają takie SMSy:

Oczywiście witryna wosp.online nie ma nic wspólnego z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, o czym – jeśli macie telefony w sieci Orange Polska – nie omieszka poinformować Was CyberTarcza. Jednak to, że zablokowaliśmy jedną domenę nie oznacza, że nie pojawi się ich teraz znacznie więcej.

Uważajcie zatem, bo im bliżej finał, tym więcej tego typu SMSów może do Was trafiać. Pamiętajcie, by niezależnie od inicjatywy, która chce Was przekonać do wpłat, z założenia nie ufać linkom z maili – najlepiej po prostu samemu wpisać w przeglądarce znany adres, lub wyszukać go w Google, gdzie strony złośliwe/świeżo założone nie będą dobrze wypozycjonowane.

Bądźcie ostrożni.