hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Zamawiacie jedzenie w sieci? Uważajcie!

Przestępcy nie ustają w szukaniu sposobów na oszukanie nas. Dziś zauważyliśmy zainteresowanie do tej pory w zasadzie niespotykanym motywem kampanii phishingowych – podszywaniem się pod firmy, dostarczające posiłki.

hxxp://glovo-paczka[.]ml – to jedna z pierwszych nowych domen, która pojawiła się na naszym „radarze”. Poźniej „wpadły” jeszcze folvo-paczka[.]cf i lovo-paczka[.]cf.

Dzisiejsze kampanie phishingowe to zazwyczaj efemerydy, nierzadko używające jednej domeny dla kilku/nastu ofiar, znikające z sieci nawet po 10 minutach. Znaleźliśmy jednak dowód, iż – zgodnie z oczekiwaniami – docelowo strona prowadzi na fałszywą bramkę płatności. To bowiem motyw wykorzystywany praktycznie w każdym tego typu ataku.

Uważajcie przy zamawianiu jedzenia w sieci! Swoją drogą – z zasady uważajcie w sieci, po prostu teraz pojawił się nowy potencjalny sposób ataku.