hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl

Zabezpiecz PESEL

Monitoruje Twój PESEL, chroniąc dane przed wykorzystaniem przez oszustów. Wysyła natychmiastowe powiadomienie SMS, gdy ktoś posługuje się Twoim numerem PESEL (np. bierze pożyczkę, założy firmę na Twoje dane).

Zabezpiecz PESEL monitoruje Twój PESEL w trybie 24/7 i pomaga zwiększyć ochronę Twoich danych przed wykorzystaniem ich przez oszustów. Usługa wysyła natychmiastowe powiadomienie SMS w sytuacjach gdy ktoś posługuje się Twoim numerem PESEL (np. bierze pożyczkę, założy firmę na Twoje dane). Można także sprawdzić kto w ciągu ostatnich 12 miesięcy posługiwał się Twoim numerem PESEL.

Zabezpiecz PESELzwiększa bezpieczeństwo danych Klienta poprzez:

  • powiadomienie o użyciu numeru PESEL,
  • powiadomienie o założeniu firmy na Twoje dane,
  • powiadomienie o zmianie wiarygodności finansowej wybranej firmy (np. dewelopera, biura podróży),
  • powiadomienie o dopisaniu Twojego PESEL-u do bazy KRD.

Usługa pozwala na sprawdzenie:

  • Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy PESEL Klienta został przez kogoś użyty. Klient ma dostęp do raportu zawierającego informacje, kto w okresie 12 miesięcy wstecz pytał o jego dane i jakie informacje uzyskał.
  • Czy numer PESEL jest wpisany do Krajowego Rejestru Długów  Klient ma dostęp do raportu, z którego dowie się czy ktoś dopisał jego numer PESEL jako dłużnika lub czy ktoś dopisał  informacje o terminowym wywiązywaniu się z zobowiązań
  • Wiarygodności firmy w KRD, czy znajdują się tam pozytywne czy negatywne informacje gospodarcze.

Usługa daje możliwość w określonych okolicznościach na dopisanie osoby, która zalega z zapłatą do bazy KRD, skorzystanie z konsultacji indywidualnego opiekuna Klienta  oraz dostęp do gotowych wzorów pism i dokumentów przydatnych w wielu życiowych sytuacjach.

Serwis Zabezpiecz PESEL, gdzie można zarządzać usługą i pobierać raporty, dostępny pod adresem zabezpieczpesel.orange.pl

Koszt usługi to 9,99 zł miesięcznie (pierwszy miesiąc za 0 zł).

Więcej o usłudze na www.orange.pl/zabezpieczpesel