hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Zabezpiecz PESEL

Zabezpiecz PESEL monitoruje Twój PESEL w trybie 24/7 i pomaga zwiększyć ochronę Twoich danych przed wykorzystaniem ich przez oszustów. Usługa wysyła natychmiastowe powiadomienie SMS w sytuacjach gdy ktoś posługuje się Twoim numerem PESEL (np. bierze pożyczkę, założy firmę na Twoje dane). Można także sprawdzić kto w ciągu ostatnich 12 miesięcy posługiwał się Twoim numerem PESEL.

Zabezpiecz PESELzwiększa bezpieczeństwo danych Klienta poprzez:

  • powiadomienie o użyciu numeru PESEL,
  • powiadomienie o założeniu firmy na Twoje dane,
  • powiadomienie o zmianie wiarygodności finansowej wybranej firmy (np. dewelopera, biura podróży),
  • powiadomienie o dopisaniu Twojego PESEL-u do bazy KRD.

Usługa pozwala na sprawdzenie:

  • Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy PESEL Klienta został przez kogoś użyty. Klient ma dostęp do raportu zawierającego informacje, kto w okresie 12 miesięcy wstecz pytał o jego dane i jakie informacje uzyskał.
  • Czy numer PESEL jest wpisany do Krajowego Rejestru Długów  Klient ma dostęp do raportu, z którego dowie się czy ktoś dopisał jego numer PESEL jako dłużnika lub czy ktoś dopisał  informacje o terminowym wywiązywaniu się z zobowiązań
  • Wiarygodności firmy w KRD, czy znajdują się tam pozytywne czy negatywne informacje gospodarcze.

Usługa daje możliwość w określonych okolicznościach na dopisanie osoby, która zalega z zapłatą do bazy KRD, skorzystanie z konsultacji indywidualnego opiekuna Klienta  oraz dostęp do gotowych wzorów pism i dokumentów przydatnych w wielu życiowych sytuacjach.

Serwis Zabezpiecz PESEL, gdzie można zarządzać usługą i pobierać raporty, dostępny pod adresem zabezpieczpesel.orange.pl

Koszt usługi to 9,99 zł miesięcznie (pierwszy miesiąc za 0 zł).

Więcej o usłudze na www.orange.pl/zabezpieczpesel