hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Bezos rozdaje pieniądze? Nie liczylibyśmy na to…

Światła na choinkach już się rozpalają, w domach pachnie rybą, sałatką i świeżym piernikiem, a tymczasem… Jeff Bezos rozdaje pieniądze. Przydałby się taki prezent pod choinkę, co? Któz by wzgardził 1,2 mln dolarów?! Szkoda tylko, że to – jak można się było spodziewać – oszustwo.

Choć w sumie… nie do końca. Ponieważ w dobrym kłamstwie musi być ziarenko prawdy, jeden z najbogatszych ludzi świata faktycznie chce rozdać większość swojej fortuny! Co więcej, informuje o tym publicznie, i to właśnie link do wiadomości w CNBC wrzucają do maila oszuści:

Rzecz w tym, że Bezos w zasadzie nie wie, komu chce te pieniądze oddać, ale generalnie zależy mu by je spożytkować dla dobra ludzkości. Więc niekoniecznie tak, jak „obiecuje” w mailu, który w ostatnich dniach trafia do polskich internautów:

I nawet, gdybyśmy nie zwrócili uwagi, że Suzanne Klatten raczej nie nazywa się Jeff Bezos, wymieniony na dole maila „Agent Pan Robert” niestety nie odpowiada na maile.

Nie ma co liczyć na takie prezenty – mamy nadzieję, że wszyscy macie już te, które wrzucicie pod Wasze choinki! Tymczasem zespół CERT Orange Polska życzy Wam spokojnych, rodzinnych świąt, pełnych tego, co sobie tylko wymarzycie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także