hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Capture The Flag: Polacy wygrywają turniej hakerski

47 drużyn w całych zawodach, 11 z Polski, w tym jedna zwycięska –  Konrad Mialik, Arek Bazak, Grzegorz Łojek i Mikołaj Kowalski stworzyli zespół na medal i zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

Zawody zgromadziły pasjonatów cyberbezpieczeństwa z całego świata, pracujących na co dzień pod szyldem Orange. Odbyły się 17 września br. w trzech miejscach: Rennes, Paryżu i Miasteczku Orange w Warszawie. Pogrupowane wg różnych kategorii np. sieć czy aplikacje webowe zadania, polegały na odnalezieniu ukrytych w nich flag. Można je było zdobyć odnajdując błędy w aplikacjach, wykorzystując podatności lub przełamując zabezpieczenia. Rozwiązanie jednego zadania odblokowywało kolejne.

W tej edycji turnieju CTF głównymi tematami zadań były urządzenia mobilne, IoT, sieć oraz wyszukiwanie podatności w aplikacjach webowych.  Zawody CTF odbywają się co roku w różnych miejscach na świecie w ramach Orange Expert Security – w tym roku po raz pierwszy w Polsce. Są przeznaczone nie tylko dla ekspertów od cyberbezpieczeństwa, a zadania mają różny stopień trudności.

Organizatorem po stronie Orange Polska był zespół Infrastruktury ICT i Cyberbezpieczeństwa. Od strony merytorycznej turniej nadzorował Robert Grabowski, szef CERT Orange Polska.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także