hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

CyberTarcza i legalniewsieci.pl przeciw oszukańczym sklepom

Źli ludzie nieprzerwanie zastanawiają się jak okraść nas, uczciwie zarabiających na życie. Starają się wykorzystać internet do przestępstw, do których sieć jeszcze niedawno nie była potrzebna. W sytuacji, gdy trafimy na stronę sklepu z „wyjątkowymi okazjami” nie pomoże edukacja w zakresie phishingu. Nikt nas nie zainfekuje złośliwym oprogramowaniem, nawet niekoniecznie wyciągnie danych naszej kart płatniczej. Po prostu nie wyśle towaru, za który zapłaciliśmy, choćby dlatego, że nigdy go nie miał. Dlatego CERT Orange Polska nawiązał współpracę z serwisem Legalniewsieci.pl, wyszukującym, analizującym i agregującym oszukańcze i wyjątkowo podejrzane witryny.

Co robimy? Przede wszystkim każda zweryfikowana do tej pory przez legalniewsieci.pl witryna trafi do CyberTarczy, a każdy klient usług dostępu do internetu Orange Polska, który będzie chciał na nią wejść, zobaczy stosowną informację. Od teraz obie strony będą wymieniać informacje na temat tego typu witryn na bieżąco, by psuć szyki oszustom zanim zdążą okraść porządnych ludzi.

Listę sklepów zweryfikowanych (negatywnie rzecz jasna) przez legalniewsieci.pl znajdziecie na poświęconej im podstronie. Po najświeższe wiadomości polecamy też zaglądanie na Twittera, zarówno naszych kolegów, jak i naszego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także