Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
22 czerwca 2022
Grupowy CTF (znowu) nasz!

102 drużyny w międzynarodowym turnieju Capture The Flag Grupy Orange. Wśród nich kilka teamów z Polski. A wśród teamów z Polski, ten jeden, zwycięski - w składzie Robert Grabowski, Arek Bazak, Piotr Zarzycki i Piotr Szarata.

Grupowe CTFy odbywają się co roku w ramach Orange Expert Security w różnych miejscach na świecie. To kolejne zwycięstwo naszego zespołu - po edycji 2019, która odbywała się po raz pierwszy obok Paryża i Rennes również w Warszawie. Tym razem drużyny spoza Francji rywalizowały online. Z grupy tegorocznych zwycięzców to drugi taki sukces dla najmłodszego w ekipie Arka Bazaka!

Zawody zgromadziły pasjonatów cyberbezpieczeństwa (i nie tylko) z Grupy Orange z całego świata. Pozostałe dwa zespoły z naszymi ekspertami w składzie znalazły się w pierwszej 20 - na 11. i 20. miejscu.

Formuła Capture The Flag to pogrupowane wg. różnych kategorii (np. sieć, czy aplikacje webowe) zadania. Tytułowe Flagi zdobywa się odnajdując błędy w aplikacjach, wykorzystując podatności lub przełamując zabezpieczenia. Rozwiązanie jednego zadania odblokowuje kolejne. W tegorocznej edycji głównymi tematami były urządzenia mobilne, IoT, sieć oraz podatności z realnych testów penetracyjnych i rekonesans sieciowy. Nie zabrakło też zadań, dotyczących otwartoźródłowej platforma do zarządzania, automatyzacji i skalowania aplikacji kontenerowych Kubernetes, zarządzania kodem, bezpieczeństwa transmisji radiowej, baz danych, aplikacji webowych, kryptografii, czy steganografii.


Masz ciekawą informację?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl