hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Grupowy CTF (znowu) nasz!

102 drużyny w międzynarodowym turnieju Capture The Flag Grupy Orange. Wśród nich kilka teamów z Polski. A wśród teamów z Polski, ten jeden, zwycięski – w składzie Robert Grabowski, Arek Bazak, Piotr Zarzycki i Piotr Szarata.

Grupowe CTFy odbywają się co roku w ramach Orange Expert Security w różnych miejscach na świecie. To kolejne zwycięstwo naszego zespołu – po edycji 2019, która odbywała się po raz pierwszy obok Paryża i Rennes również w Warszawie. Tym razem drużyny spoza Francji rywalizowały online. Z grupy tegorocznych zwycięzców to drugi taki sukces dla najmłodszego w ekipie Arka Bazaka!

Zawody zgromadziły pasjonatów cyberbezpieczeństwa (i nie tylko) z Grupy Orange z całego świata. Pozostałe dwa zespoły z naszymi ekspertami w składzie znalazły się w pierwszej 20 – na 11. i 20. miejscu.

Formuła Capture The Flag to pogrupowane wg. różnych kategorii (np. sieć, czy aplikacje webowe) zadania. Tytułowe Flagi zdobywa się odnajdując błędy w aplikacjach, wykorzystując podatności lub przełamując zabezpieczenia. Rozwiązanie jednego zadania odblokowuje kolejne. W tegorocznej edycji głównymi tematami były urządzenia mobilne, IoT, sieć oraz podatności z realnych testów penetracyjnych i rekonesans sieciowy. Nie zabrakło też zadań, dotyczących otwartoźródłowej platforma do zarządzania, automatyzacji i skalowania aplikacji kontenerowych Kubernetes, zarządzania kodem, bezpieczeństwa transmisji radiowej, baz danych, aplikacji webowych, kryptografii, czy steganografii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także