hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Jak chronić swoje urządzenia IoT?

Po ostatniej publikacji CERT Orange Polska, dotyczącej nadużyć związanych z nieautoryzowaną wysyłką SMSów z urządzeń Internetu Rzeczy, kierujecie do nas szereg pytań, jak zabezpieczyć swoje urządzenia.

To ważne, ponieważ niezabezpieczone urządzenia mogą być wykorzystane przez przestępców i narazić Was na straty finansowe.

Podstawową ochroną jak zawsze jest odpowiednio złożone, silne hasło. Fabryczne hasło oraz (jeśli to możliwe) login w urządzeniu radzimy natychmiast zmienić. Przestępcy bowiem regularnie skanują internet pod kątem urządzeń, których właściciele nie zmienili domyślnych poświadczeń logowania.

W przypadku urządzeń, które korzystają z kart SIM do transmisji danych, poproście swojego operatora o wyłączenie połączeń głosowych i SMS na tej karcie.

Zalecamy odnalezienie w instrukcji obsługi sposobu włączenia automatycznych aktualizacji, a jeśli takiego nie ma – regularne odwiedzanie strony producenta pod kątem nowych wersji oprogramowania.

Swoimi urządzeniami IoT zarządzajcie wyłącznie z sieci domowej (zablokujcie dostęp z zewnątrz w konfiguracji i/lub) zablokujcie na firewallu. Rozważcie także, czy potrzebujecie dostępu do wszystkich urządzeń IoT z internetu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także