hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Józef, człowiek Elona

Kreatywność sieciowych oszustów czasami nas zadziwia. Ale w sumie gdyby spoczęli na laurach, spadły by im zarobki! Ludzie coraz rzadziej – ale niestety wciąż – dają się łapać na chwilami grubymi nićmi szyte scamy. Ale żeby… aż tak grubymi?

Józef. Osobisty asystent… Elona Muska. Nam się akurat wydaje, że w dzisiejszych czasach, gdyby Polak był był asystentem najbogatszego człowieka świata, wszechobecne media dęłyby w tę trąbę każdego dnia.

Do czego zatem chce nas przekonać, hmmm, Józef? Najpierw zada nam kilka dodatkowych pytań:

Spyta o nasz wiek, płeć i doświadczenie w handlu, a także zasięgnie języka, ile czasu chcemy dziennie poświęcać na pomnażanie naszych pieniędzy.

By ostatecznie zapowiedzieć niebawem telefon od menedżera!

A co potem? Potem jak w klasycznym oszustwie „na inwestycję”. Zadzwoni „menedżer”, spróbuje namówić ofiarę, by zainstalowała „niezbędną aplikację”, będącą tak naprawdę narzędziem do zdalnego dostępu przestępcy do naszego komputera. A na koniec stracimy wszystkie pieniądze, bo o to w tym wszystkim chodzi.

Ostrzeżcie swoich bliskich. Nie dajcie się oszukać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także