hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Nie hejtować Kopciuszka!

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – słowa hetmana Jan Zamoyskiego, doradcy królów Zygmunta Augusta i Stefana Batorego, mimo iż od czasu, gdy zostały wypowiedziane, minęło 420 lat, wciąż wydają się być na czasie. Fakt, iż naszym naturalnym środowiskiem jest internet, niczego nie zmienia – po prostu ryzyka i pokusy przeniosły się do świata cyfrowego. Dzieci i młodzież pozostały jednak takie same, dlatego – o czym do znudzenia piszemy – nie wolno demonizować internetu, należy go oswajać. Najlepiej zaczynać od najmłodszych, warto więc pochwalić Teatr Capitol, który chyba jako jeden z pierwszych (jeśli w ogóle nie pierwszy) wyprawił się na nieznane wody…

O co chodzi? Otóż stołeczna scena, do spółki z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg zdecydowała się przenieść klasycznego Kopciuszka w dzisiejsze, internetowe czasy, czyniąc z niego #Kopciuszka. A ten nie jest już gnębiony w tradycyjny, znany nam z bajek sposób. Nie – tym razem biedna dziewczyna będzie ofiarą sieciowego hejtu, publikacji niechcianych zdjęć i tego typu aktywności jakże dobrze znanych nam z dzisiejszych czasów. A gdy ucichną brawa… nie, nie – młodzież nie pójdzie wtedy do domów. Wtedy, zza kurtyny wyjdzie ekspert, który przez 20 minut, niejako kontynuując to, co działo się na scenie, poprowadzi warszaty, które jeszcze bardziej zakodują w głowach młodych ludzi jak poradzić sobie z zagrożeniami w sieci i jak mądrze z niej korzystać.

Oczywiście w tego typu przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć CERT Orange Polska. Z uwagi na to, że firmująca wydarzenie Fundacja Dbam o Mój Z@sięg ściśle współpracuje z Fundacją Orange, również do nas trafiło zaproszenie do wystawienia jednego z ekspertów. Tym samym, jeśli Wasze dzieci odwiedzają Teatr Capitol, macie pewność, że trafią na fachowca, który odpowiednio przeprowadzi je przez meandry sieciowych zagrożeń, wskazując jak mądrze i efektywnie radzić sobie w cyfrowym świecie.

I nie hejtować biednego Kopciuszka.

Zdjęcie: Teatr Capitol


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także