Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
27 marca 2019
Nie każemy Wam uaktualniać kont pocztowych

Czasami cyberprzestępcy potrafią zaskoczyć, wracając do starych, wydawać by się mogło, że zapomnianych form wyłudzania naszych loginów i haseł. Nie ma jednak co się śmiać, bowiem phishing, który dziś do CERT Orange Polska podesłali klienci naszych usług, jest całkiem dobrze zrobiony.

Dopiero przyjrzawszy się wiadomości dokładniej możemy wypatrzeć naprawdę drobne błędy ortograficzne i stylistyczne. Cały mail zrobiony jest całkiem dobrze, widać, że przestępcy skupili się na treści i wyglądzie. Mail nadawcy rzecz jasna jest zespoofowany, a domniemany adres aktualizacyjny - jak widać po najechaniu myszą - nie ma nic wspólnego z tym, który widać w wiadomości.

Oczywiście adres strony przestępców jest już blokowany przez CyberTarczę, a my przypominamy - nie wysyłamy informacji o uaktualnianiu skrzynki pocztowej. To zagranie przestępców jest już wyjątkowo stare, ale - jak widać - niekoniecznie wyeksploatowane.

Uważajcie, nie klikajcie. Ani w te udające Orange, ani w jakiekolwiek inne


Masz ciekawą informację?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl