hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Nie każemy Wam uaktualniać kont pocztowych

Czasami cyberprzestępcy potrafią zaskoczyć, wracając do starych, wydawać by się mogło, że zapomnianych form wyłudzania naszych loginów i haseł. Nie ma jednak co się śmiać, bowiem phishing, który dziś do CERT Orange Polska podesłali klienci naszych usług, jest całkiem dobrze zrobiony.

Dopiero przyjrzawszy się wiadomości dokładniej możemy wypatrzeć naprawdę drobne błędy ortograficzne i stylistyczne. Cały mail zrobiony jest całkiem dobrze, widać, że przestępcy skupili się na treści i wyglądzie. Mail nadawcy rzecz jasna jest zespoofowany, a domniemany adres aktualizacyjny – jak widać po najechaniu myszą – nie ma nic wspólnego z tym, który widać w wiadomości.

Oczywiście adres strony przestępców jest już blokowany przez CyberTarczę, a my przypominamy – nie wysyłamy informacji o uaktualnianiu skrzynki pocztowej. To zagranie przestępców jest już wyjątkowo stare, ale – jak widać – niekoniecznie wyeksploatowane.

Uważajcie, nie klikajcie. Ani w te udające Orange, ani w jakiekolwiek inne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także