hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Nie wygraliście iPhone’a!

A na pewno nie wtedy, gdy dostajecie o tym informację, nie biorąc udziału w żadnym konkursie. No i zdecydowanie nie wtedy, gdy wygrywacie… iPhone’a 9, telefon, który jeszcze nie istnieje (i nie wiadomo, czy w ogóle istnieć będzie – a nuż Apple zmieni nazewnictwo?).

Mogłoby się wydawać, że na takie scamy już nikt się nie łapie, a jednak sondy umieszczone w naszej sieci odnotowały w ostatnich dniach znaczący wzrost złośliwej aktywności, związanej z tą kampanią. Użytkownicy klikają weń w swoich telefonach, bądź nieumiejętnie zamykają wyskakującą stronę (najlepiej zamknąć bezpośrednio okno przeglądarki, nie klikając nigdzie na ekranie). W przeciwnym przypadku złośliwy kod szuka podatności w przeglądarce, bądź systemie operacyjny. A potem? A potem może już w zasadzie wszystko, od podsłuchiwania rozmów, SMSów i ruchu internetowego począwszy, na dostępie do kamery i mikrofonu skończywszy.

PS: Oczywiście życzymy wszystkim samych wygranych, ale tylko wtedy, gdy wcześniej weźmiecie udział w jakimś konkursie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także