hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Nowa strona CERT Orange Polska

Nadszedł czas na zmiany! Oto nowa strona CERT Orange Polska!

Być może już zauważyliście, bo chyba ciężko to przegapić – zdecydowaliśmy się odświeżyć naszą wizytówkę w sieci. Założeniem było, by nasza nowa strona była bardziej czytelna, łatwiejsza w nawigacji i lepiej „wyszukiwalna” w sieci. Staliśmy się też bardziej interaktywni. Od dziś większość tekstów – również tych sprzed lat – możecie komentować!

Od momentu, gdy powstała pierwsza wersja naszej strony, minęła przeszło dekada. Dekada w technologiach to czas, który ciężko objąć rozumem. To czas, gdy pojawiły się rewelacje Edwarda Snowdena, na rynku zadebiutowały Xbox One i PS4, Twitter wszedł na giełdę. Wśród najpopularniejszych smartfonów znalazły się LG G Flex, iPhone 5s i Nokia Lumia 1520, zaś najnowszym modelem Samsunga Galaxy było S4.

Nowa strona – bardziej Orange

Spory dystans od tamtego czasu przeszły też strony Orange (nie tylko w Polsce), nic więc dziwnego, że już pierwszy rzut oka wystarczy, by zobaczyć, że nasza nowa strona jest w klimacie Orange.

Jaka jest? Na pewno nowocześniejsza i czytelniejsza, z łatwiejszą nawigacją, w naszej opinii po prostu lepsza. A w Waszej? Chętnie się o tym dowiemy, bowiem nowa strona to również możliwość komentowania przez Was! Jednak nie wszystkiego. Zdecydowaliśmy się uruchomić tę możliwość wyłącznie w przypadku artykułów, bowiem istotą ostrzeżeń jest – jak sama nazwa wskazuje – ostrzec, by potencjalne ofiary uniknęły ryzyka. Oczywiście komentarze są moderowane.

Przejrzyste, skonsolidowane menu

Zupełna zmiana strony internetowej jest trochę jak… przeprowadzka. Tak jak przeglądając rzeczy zawsze decydujemy się część wyrzucić/oddać potrzebującym, tak skorzystaliśmy z okazji przy migracji, optymalizując i konsolidując menu. Jak się Wam podoba ta wersja? Czegoś Wam brakuje?
Aha, i zanim zadacie pytanie, czemu nie piszemy nic na Twitterze – jednym z efektów zmian właścicielskich jest fakt, że będąc niezalogowanym widzimy tweety najpopularniejsze, zamiast najnowszych. Jeśli się zalogujecie – widżet na stronie pokaże kolejność chronologiczną.

Jedno się nie zmienia!

Nie zmienia się fakt, że cały czas będziemy się starać informować Was o rzeczach groźnych, interesujących, a czasem intrygujących. Ba, zdarzą się nawet śmieszne! Zazwyczaj w sposób zrozumiały dla wszystkich, zdarzą się jednak też czasami treści bardziej (albo w ogóle bardzo) techniczne. Nie zmienia się też to, że to my jesteśmy tu DLA WAS. Uwagi i propozycje możecie wrzucać w komentarzach lub na cert.opl@orange.com, podejrzane SMS-y na 508 700 900, a napoje i orzeszki 😉 – na adres, który znajdziecie w jednym z miejsc na tej stronie.

Bądźcie bezpieczni!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także