Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
29 marca 2023
Nowy phishing na Allegro!

Uważajcie, dziś na polskie numery telefonów trafiają SMSy, podszywające się pod Allegro. Przygotowane według sprytnego schematu, mogą wprowadzić w błąd nawet świadomych zagrożeń internautów.

SMS
Od: Allegro
Treść: Cześć, zauważyliśmy zaległy dług na twoim koncie Allegro. Prosimy o szybką zapłatę 6.50 PLN, aby uniknąć zawieszenia konta. Kliknij: https://allegrokonta.com/pay/

Jeśli choćby czasem sprzedajesz na Allegro, wiesz, że takie wiadomości raz na jakiś czas faktycznie przychodzą. Jeśli tylko kupujesz - raczej nie dasz się oszukać, a być może po prostu wejdziesz na swoje konto Allegro, a tam zorientujesz się, że nie masz żadnych zaległości.

Co się dzieje po kliknięciu? Jeśli wchodzimy na stronę z komputera, przekieruje nas na prawdziwą witrynę Allegro.pl. Co innego, gdy wejdziemy z telefonu. Jeśli zrobimy to z sieci Orange Polska - zobaczymy witrynę CyberTarczy, informującą o phishingu. W innych przypadkach - zostaniemy przekierowani do witryny gumppy[.]com, gdzie oszuści spróbują nas przekonać do wpisania numeru karty (co ciekawe, nawet przy wyborze płatności Google/Apple Pay).

Swoją drogą - ciekawe, kto zajrzał na sam dół, pod zrzuty ekranu - zastanawia nas, ile osób podczas całego procesu zwróci uwagę, że nikt nie kazał im się zalogować? W sytuacji, gdy Allegro regularnie - przede wszystkim przy transakcjach finansowych - monituje o potwierdzenie tożsamości.


Masz ciekawą informację?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl