hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Od (fałszywego) Lidla do (nieistniejącego) iPhone’a

Dawno nie było kampanii na nagrody z dyskontu, ani na wygranego iPhone’a z przesyłką prawie za darmo, prawda? No to dziś, w sam raz na piątek, mamy kombo.

Zaczyna się od SMSa od nadawcy „Odbierz”. W treści wiadomości znajduje się link o schemacie pięć_losowych_liter.com/5_losowych_znaków. Po kliknięciu trafiamy na witrynę hxxps://monthlyselectionsdraw[.]com. Co ciekawe, przeniesiemy się na nią wyłącznie z przeglądarki mobilnej. Przy próbie wejścia z komputera ekran będzie śnieżnobiały.

Po tradycyjnej serii nieistotnych pytań i zmazaniu zdrapki (oczywiście pierwsza zawsze jest pusta, dopiero w drugiej mamy „szczęście”) możemy nawet wybrać kolor swojej nagrody!

A gdy tylko sprawdzimy dostępność

zamówienie zostanie potwierdzone, a nas czeka „tylko” konieczność zapłaty kosztów wysyłki w wysokości 8,7 PLN.

Wtedy trafimy już na inną stronę, hxxps://33win-deals[.]com

gdzie wystarczy już tylko podać adres, maila, telefon i dane karty:

by… wykupić tajemnicze „członkostwo”, dające nam prawo udziału w losowaniu jednego iPhone’a na 600 osób, a po 5-dniowym okresie próby nasza karta zostanie obciążona „pełną kwotą”, której nie sposób odnaleźć na stronie.

Pamiętacie, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch, a iPhone’a możemy wygrać tylko wtedy, jeśli weźmiemy udział w jakimś konkursie, prawda?

Bądźcie bezpieczni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także