hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Pandemia niestraszna konferencjom (kupon rabatowy na Security Case Study)

Czas powakacyjny to tradycyjnie od wielu lat sezon branżowych konferencji, nie tylko w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. I o ile, gdy nastała „era Covida”, można się było spodziewać, że w tym roku może nie być tak dobrze, organizatorzy przypomnieli sobie, że przecież żyjemy w erze nowoczesnych technologii. I o ile faktycznie ważną cechą branżowych konferencji jest możliwość spotkania się z koleżeństwem z branży i kuluarowe rozmowy – cóż, lepiej zrobić konferencję bez kuluarów, niż żadną, prawda? Choć może nie do końc… Ale o tym może później.

Pomysły organizatorów profesjonalnych imprez są różne. Jedni decydują się na przeniesienie imprezy w tryb online, zapowiadając przesłanie do uczestników przed jej rozpoczęciem „pakietu powitalnego”, zawierającego bluzę z kapturem, specjalnie uwarzone na tę okazję piwo, czy nawet… dwa vouchery na lunch, co pozwoli nam zasiąść przed telewizorem/monitorem i poczuć się „prawie” jak na imprezie. Tak będzie wyglądać „hackerski” Confidence 2020. Inna z konferencji po prostu przenosi się do sieci, ale niejako w zamian za to – jej organizatorzy zrezygnowali z pobierania opłat. Tak – tegoroczne Secure, jedna z czołowych imprez dot. cyberbezpieczeństwa, jest dostępna za darmo. Na jeszcze inny – i chyba najbardziej oryginalny – pomysł wpadli twórcy Security Case Study. Ta konferencja odbędzie się bowiem w… wirtualnej rzeczywistości.

Sam na sam z… awatarem

O ile oczywiście na żadnej z powyższych imprez nas nie zabraknie i z domowego zacisza napiszemy dla Was o najciekawszych prezentacji i najpopularniejszych trendach, najbardziej ciekawi nas ta ostatnia. Nie tylko dlatego, że ze swoją prezentacją wystąpi na niej „nasz człowiek”, Michał Rosiak, ale przede wszystkim z racji na nowatorskie rozwiązanie, przypominające popularną wiele lat temu sieciową grę Second Life. Uczestnicy „przyjdą” na konferencję na ekranie komputera, wcielą się w swojego awatara i to nim będą musieli dotrzeć do konkretnej sali, czy to na trybuny, czy na prelegencką katedrę. A w wolnym czasie będą mogli spotkać się w ustronnym miejscu z przyjaciółmi, czy partnerami biznesowymi, by toczyć z nimi rozmowy, jak w prawdziwym, niewirtualnym życiu. Jeśli też jesteście ciekawi, jak to wyjdzie „w praniu” – mamy dla Was specjalną zniżkę na wejściówki! Rejestrując się z kodem CERT-OPL_SCS2020_15 zapłacicie za bilet 15% taniej!

To jak, do – wirtualnego – zobaczenia?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także