hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Pudełko tajemnic, których nie ma

Lubicie niespodzianki? Kto z nas ich nie lubi! Fajne są jednak raczej wtedy, gdy mamy pewność, że coś wygramy, tylko jeszcze nie wiemy co. Może na przykład przeinwestujemy w „mystery box” i dostaniemy gadżety (bo zazwyczaj o to chodzi) o mniejszej wartości niż wpłata. Ale co powiedzielibyście o pudełku pełnym tajemnic, których… nie ma?

Pudełko pełne tajemnic, których nie ma, wygląda tak:

„Nieodebrane paczki z Allegro, eBay, AliExpress i Amazon! Każdego miesiąca setki tysięcy paczek jest gubionych i wysyłanych do nas na przechowanie. Jeśli nie zostaną odebrane w ciągu 3 miesięcy, sprzedamy je z 80% rabatem!”

To jest ta treść małym druczkiem pod napisem „Allegro”. Wierzycie w takie cuda? My nie, ale możliwość otrzymania wymarzonego gadżetu wielu potrafi zamglić oczy tak bardzo, że złapią się na tak prostacką socjotechnikę.

Prostacką dlatego, że takich paczek nie ma i nigdy nie było. Nikt nie „dostaje paczek na przechowanie”. O ile ten rodzaj przekrętu nie był przez ostatnie lata szczególnie popularny, ostatnio pojawia się trochę więcej domen, więc warto ostrzec – my Was, a Wy tych, których znacie i uważacie, że mogliby się na to złapać 😉

Bądźcie bezpieczni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także