hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Rodzicu, oswój internet

Rodzice boją się internetu, bo go nie znają – to nic nowego, a wręcz tzw. "oczywista oczywistość". Sami dorośli też zresztą o tym wiedzą – aż 76 proc. nastolatków uważa, że ma niższe kompetencje cyfrowe od własnych dzieci! Co robić? Jak żyć? Skorzystać z nowego, udostępnionego zaledwie kilka dni temu darmowego internetowego kursu dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam!

Przyjrzeliśmy się temu kursowi jeszcze na etapie tworzenia, podchodząc standardowo ze sporą rezerwą, jak to do e-learningu. Skończyło się jednak sporym miłym zaskoczeniem, bo zobaczyliśmy kurs zwięzły, nie przegadany i nie poddający w wątpliwość inteligencji czestników. Co więcej, co równie ważne, jest to rozwiązanie wyjątkowo na czasie i o bardzo szerokim spektrum informacji. Rodzic może przeczytać o zagrożeniach związanych ze szkodliwymi treściami, zabezpieczaniu urządzeń, ochronie prywatności, specyfice portali społecznościowych, cyberprzemocy, zakupach online, czy nadużywaniu internetu. Wszystko zilustrowane jest krótkimi filmikami, opisującymi sytuacje, które zdarzają się w prawdziwej rodzinie, a nie na wysokim poziomie abstrakcji przewrotnego umysłu scenarzysty 🙂

Kurs składa się z pięciu modułów, realizacja wszystkich zajmuje ok. półtorej godziny i jeśli jesteście w grupie: "Rodziców, którzy się lękają", bądź takich znacie, mogę powiedzieć ze szczerego serca i z czystym sumieniem – zróbcie go, na pewno wiele się nauczycie i oswoicie sieciowego potwora. Oczywiście kursowi nie trzeba poświęcić 90 minut bez przerwy – naukę można przerwać w każdej chwili, by wrócić w spokojniejszym momencie dokładnie tam, gdzie skończyliśmy (również na urządzeniach mobilnych). Kawał dobrej i bardzo potrzebnej roboty.

DARMOWY kurs dla rodziców znajdziecie pod adresem http://www.fundacja.orange.pl/kurs


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także