Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
10 grudnia 2019
Stoch nie myśli o bitcoinach (IoC)

Jak nie sensacyjne wiadomości, to rzekome inwestycje w kryptowaluty, które mają nas uczynić krezusami. Witryny, udające polskie i zagraniczne media, podszywają się pod dziennikarzy, celebrytów, czy - jak w tym przypadku - sportowców.

Stworzenie takiej strony to chwila pracy - zdjęć celebrytów w sieci mamy dostatek, znalezienie fotografii luksusowych aut też nie nastręcza problemów, do tego bazy darmowych zdjęć radosnych ludzi i trochę nieco pretensjonalnej tekstowo roboty copywritera.

Różnica między "Dragon's Den Scam", jak określane jest tego typu oszustwo w sieci, a opisywanymi przez nas wcześniej oszustwami "na BLIKA" polega na tym, że tym razem jesteśmy namawiani na... inwestycję. Może się więc okazać, że nikt nie będzie chciał od nas loginu i hasła do banku, próbując nas po prostu zainteresować jakże opłacalną inwestycją. Co ciekawe, przestępcy promują swoją stronę m.in. za pomocą płatnych reklam na Facebooku!

Z której oczywiście nie zobaczymy ani grosza. Kamil Stoch z reklamy też nie :)

Indicators of Compromise

Kampania reklamowa na Facebooku hxxps://www.facebook.com/100831104700305/posts/127960901987325?d=n&sfns=mo

Landing page hxxps://financial-times-appp.github.io/kamil/

Strona docelowa hxxp://prl.genfotir.com


Ostatnie aktualności

Masz ciekawą informację?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl