hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Sukces FBI i Europolu, botnet Andromeda znika z sieci

Rok badań i analiz, 464 zidentyfikowane botnety i 1500 domen, a na koniec policyjne realizacje w 15 krajach (w tym w Polsce). Efekt współpracy FBI, europejskich jednostek policyjnych działających pod szyldem Europolu oraz partnerów branżowych z zakresu cyberbezpieczeństwa to rozbicie i usunięcie z sieci jednego z największych botnetów, funkcjonującego od 6 lat Andromeda/Gamarue.

Jak określić skalę Andromedy? Wystarczyło zaledwie 48 godzin sinkholowania powiązanych z botnetem domen, by badacze z Microsoft i firmy ESET zidentyfikowali przeszło 2 miliony zainfekowanych urządzeń w 223 krajach na całym świecie. Przez ostatnie pół roku notowano średnio 1,1 mln prób (lub udanych) infekcji miesięcznie! „Zdjęty” botnet służył przede wszystkim do rozsiewania innego złośliwego oprogramowania. Przy użyciu backdoora na komputerach ofiar stworzono 464 inne botnety, używano go też do instalacji 80 odmian malware’u.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także