hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Szczepionka na Covid a… scam na BTC

Czego jak czego, ale kreatywności oszustom nie brakuje. Jesteście sobie w stanie wyobrazić jak można powiązać szczepienia przeciw Covid-19 ze scamem na inwestycję w bitcoiny? My nie byliśmy. Do dzisiaj.

W tym przypadku socjotechnika wydaje się być szyta ekstremalnie grubymi nićmi. Najpierw „wędka” w postaci popularnego i niezwykle nośnego tematu, o którym przez wiele miesięcy będzie jeszcze mówił cały świat. A na jej końcu… mająca dać nadzieję inwestycja w kryptowaluty. Ostatecznie trafiamy na jedną z wielu regularnie opisywanych, między innymi u nas, stron wykreowanych wg. tej samej, klasycznej formatki, zwodzących ofiarę wizją błyskawicznego zarobku na bitcoinach. W lwiej większości tego typu przypadków nikt nie próbuje inwestować wpłaconych przez naciągniętego kilkuset złotych. Zbierając odpowiednią liczbę „klientów” firma w pewnym momencie… znika, wraz z rzekomymi inwestycjami.

Pozostaje mieć nadzieję, że w internautach, którzy trafią na tego typu witryny, powiązanie szczepionki na koronawirusa z bitcoinami wywoła tak duży dysonans, że zorientują się, iż coś jest nie tak. Uważajcie, bo dzisiaj w tryby naszych systemów wpadło pięć nowych domen z tego typu oszustwem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także