hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

UWAGA – znów phishingowe maile!

Dzisiaj CERT Orange Polska odnotował zwiększoną liczbę przypadków (w tym zgłoszeń od Klientów usług OPL), dotyczących wiadomości podszywających  się pod nasze faktury! Cyber-przestępcy liczą na to, iż złapiecie się na informację o rzekomej zaległości i nie namyślając się długo klikniecie w zawarty w mailu link, by ściągnąć "fakturę".

Nie łudźcie się na to, że będzie tam cokolwiek poza exploitem, który będzie usiłował zarazić Wasz komputer! Plikowi do którego prowadzi link, przyglądają się już nasi analitycy, a ja poprzestanę na szybkich i krótkich, apelujących do Waszego zdrowego rozsądku radach:
 

  • dokładnie przyglądającie się każdemu przychodzącemu do Was mailowi, związanemu z kwestiami finansowymi.
  • pamiętajcie, że nasze faktury przychodzą wyłącznie z adresu e-fakturaF@pl.orange.com
  • zawsze sprawdźcie, czy podany w mailu nr klienta to Wasz numer
  • absolutnie nie klikajcie w żadne zamieszczone tam linki (nasze faktury są dołączane do maili – cyberprzestępcy tego nie robią, bowiem wtedy ich PDFy z "wkładką" wykryłyby systemy antywirusowe
  • w razie jakichkolwiek wątpliwości, kontaktujcie się z naszym CERT (formularz pod adresem https://cert.orange.pl/incydent).

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także