Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
14 października 2021
Jeśli inwestować w bitcoiny to samemu

Scamy "na giełdy kryptowalut" to jeden ze stałych motywów kampanii, trafiających do CERT Orange Polska. W ostatnich dniach pojawiła się nowa, nieco różniąca się od pozostałych, warto się jej przyjrzeć.

Zaczyna się od maila, z - trzeba przyznać - kuszącą ofertą:

Kliknijmy zatem w bardzo wyraźnie zaznaczony link i "aplikujmy bezpośrednio tutaj". Może coś z tego będzie? Co prawda nie pamiętamy, byśmy zgłaszali się do jakiejś bazy danych, gdzie trzeba nas zatwierdzać, doświadczenia w zarabianiu takich pieniędzy nie mamy żadnego, a mieszkamy w Warszawie... Ale co zaszkodzi spróbować?

O, to konto premium dla nas jest! Wygląda kusząco, a jeszcze ta kwota w prawym górnym rogu, toż to - bagatela - prawie 11 miliardów złotych! No i pamiętajmy, że czas mija! Tik tak, tik tak, okazja ucieka, jeszcze tylko 9:41 min...

Inwestycja? Trochę nam to nie gra, bo niby do czego mielibyśmy być kandydatem, skoro tu nagle musimy wydać nasze ciężko zarobione pieniądze? I jak ma się do tego oferta z Wrocławia, skoro inwestować można z dowolnego miejsca na świecie? Ale z drugiej strony gdzieś z tyłu głowy te 11 mld... Już nawet 0,1%, kurczę 0,01 też można by z tego uszczknąć. Dobra, inwestujemy, toż to nie jakieś wielkie pieniądze, 500 PLN przeżyjemy!

Jest! Ha! Warto było, za głupie pięć stów zarobimy prawie 22 tysiące! I jeszcze bonus!!!