Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
24 lipca 2020
Rośnie scam na "giełdy BTC"

Od kilku do kilkunastu dziennie - tak wygląda nasz "urobek", dotyczący stron z fake newsami, przekierowujących docelowo na witryny, pozwalające zarobić niesamowite góry pieniędzy na handlu Bitcoinami. Schemat działania takich witryn opisywaliśmy miesiąc temu.

Zaczyna się od sensacyjnej witryny (ostatnio bardzo często z adresem w domenie .online), opisującej jak bohater, zarabiający niewielkie pieniądze dowiaduje się o możliwości inwestycji w kryptowalutę, by następnie, po krótkim czasie, rozpocząć życie jak król/owa.

Witryna przypomina strony znanych mediów, jest pełna zdjęć (często celebrytów) i peanów na temat łatwości zarabiania na kryptowalutach i błyskawicznych zysków, których możemy się spodziewać. Wszystko po to, by przekonać nas do zalogowania się na stronie, ociekającej złotem i - jakżeby inaczej - inwestycji.

Rzeczywistość wygląda jednak inaczej - praktycznie wszystkie reklamowane w ten sposób to kilkudniowe efemerydy, które znikają po kilku dniach, a jedyną osobą, która spełnia swój sen o bogactwie jest zakładający je oszust.

Uważajcie.


Ostatnie aktualności

Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl