Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
26 marca 2021
2FA w Poczcie Orange

Od lat, czy to tutaj, czy na Blogu Orange Polska, uczymy Was o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, jak powinno wyglądać bezpieczne i jednocześnie łatwe do zapamiętania hasło, no i konsekwentnie wbijamy wszystkim w głowy, by wszędzie, gdzie tylko mogą, korzystali z uwierzytelniania dwuskładnikowego (Two Factor Authentication, 2FA).

Jeśli ktoś miałby ochotę nas wyśmiać, parskając: "A przecież u Was na Poczcie Orange nie ma 2FA!?", to my spojrzymy mu w oczy i powiemy: "Sprawdź nas!".

Co to jest 2FA?

Jeśli ktoś nie wie jeszcze, czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe - to drugi element hasła, zgodnie z zasadą coś-co-wiesz + coś-co-masz. To pierwsze to właściwe hasło, drugie zaś - telefon, na który dostajemy SMSa z sześciocyfrowym ciągiem, bądź aplikację, w której taki kod zmienia się co 60 sekund. Czemu warto używać 2FA? To proste. Jeśli ktoś wykradnie/złamie nasze hasło, radosna mina zrzednie mu na twarzy, gdy zobaczy pytanie o... kolejne hasło.

Od dzisiaj zobaczy je także, jeśli uda mu się wejść w posiadanie hasła użytkownika Poczty Orange. Jak włączyć 2FA?

  • zaloguj się na swoje konto na https://poczta.orange.pl
  • wybierz Ustawienia, a następnie sekcję Weryfikacja dwuetapowa
  • aktywuj odpowiadającą Ci wersję

To wszystko - od tego momentu przy logowaniu na Pocztę Orange zostaniesz poproszona/y o dodatkową weryfikację.

Dodanie 2FA to nie wszystko. "Przy okazji" od teraz nasze serwery pocztowe działają wyąłcznie w trybie SSL/Enforced TLS. To znacząco wpłynie na bezpieczeństwo tego, co za ich pomocą wysyłacie.

Bądźcie bezpieczni.


Masz ciekawą informację?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl