hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

2FA w Poczcie Orange

Od lat, czy to tutaj, czy na Blogu Orange Polska, uczymy Was o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, jak powinno wyglądać bezpieczne i jednocześnie łatwe do zapamiętania hasło, no i konsekwentnie wbijamy wszystkim w głowy, by wszędzie, gdzie tylko mogą, korzystali z uwierzytelniania dwuskładnikowego (Two Factor Authentication, 2FA).

Jeśli ktoś miałby ochotę nas wyśmiać, parskając: „A przecież u Was na Poczcie Orange nie ma 2FA!?”, to my spojrzymy mu w oczy i powiemy: „Sprawdź nas!”.

Co to jest 2FA?

Jeśli ktoś nie wie jeszcze, czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe – to drugi element hasła, zgodnie z zasadą coś-co-wiesz + coś-co-masz. To pierwsze to właściwe hasło, drugie zaś – telefon, na który dostajemy SMSa z sześciocyfrowym ciągiem, bądź aplikację, w której taki kod zmienia się co 60 sekund. Czemu warto używać 2FA? To proste. Jeśli ktoś wykradnie/złamie nasze hasło, radosna mina zrzednie mu na twarzy, gdy zobaczy pytanie o… kolejne hasło.

Od dzisiaj zobaczy je także, jeśli uda mu się wejść w posiadanie hasła użytkownika Poczty Orange. Jak włączyć 2FA?

  • zaloguj się na swoje konto na https://poczta.orange.pl
  • wybierz Ustawienia, a następnie sekcję Weryfikacja dwuetapowa
  • aktywuj odpowiadającą Ci wersję

To wszystko – od tego momentu przy logowaniu na Pocztę Orange zostaniesz poproszona/y o dodatkową weryfikację.

Dodanie 2FA to nie wszystko. „Przy okazji” od teraz nasze serwery pocztowe działają wyąłcznie w trybie SSL/Enforced TLS. To znacząco wpłynie na bezpieczeństwo tego, co za ich pomocą wysyłacie.

Bądźcie bezpieczni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także