hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Udane spotkanie Trusted Introducer

Pod koniec maja Miasteczko Orange było przez dwa dni miejscem o największym w Europie zagęszczeniu specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Powodem było jedno z trzech corocznych spotkań Trusted Introducer – paneuropejskiej inicjatywy, grupującej najlepsze zespoły reagowania na incydenty bezpieczeństwa teleinformatycznego. Współgospodarzami spotkania byli Orange Polska ze swoją jednostką CERT Orange Polska oraz NASK, pod auspicjami którego działa CERT Polska.

Zalety tego typu spotkań należy rozpatrywać dwojako, od strony oficjalnej i nieoficjalnej. Ta pierwsza to przeszło 20 prezentacji na szereg różnorodnych tematów, których cechą wspólną jest oczywiście walka z cyberprzestępczością. Równie istotna jednak jest możliwość osobistego poznania ludzi, z którymi przez pozostałe dni komunikujemy się za pośrednictwem internetu. Możliwość „dopasowania” twarzy do adresu mailowego zdecydowanie ułatwia współpracę, szczególnie w tak specyficznym środowisku, jakie stanowią „cyberbezpiecznicy”.

W gronie prelegentów nie zabrakło oczywiście reprezentantów CERT Orange Polska, którzy opowiadali o CyberTarczy (na poziomie wyjątkowo technicznym), walce z botnetem Sality, testach penetracyjnych modemów oraz najnowszych przypadkach phishingu.

Organizacja spotkania Trusted Introducer przez Orange Polska to kolejny przykład tego, jak dużą wagę przykładamy do kwestii związanych z bezpieczeństwem w internecie, regularnie budując świadomość zagrożeń i sposobów zapobiegania im, zarówno wśród naszych klientów, jak i wszystkich polskich internautów. Przydzielenie CERT Orange Polska do spółki z CERT Polska organizacji tego prestiżowego spotkania dowodzi, że widać to również na poziomie europejskim.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także