hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Wojna informacyjna, czyli co zamiast Ukraina24?

To, jakie kanały można oglądać w usłudze telewizyjnej Orange Polska to kwestia poza zainteresowaniami jednostki CERT. Chyba, że – spodziewaliście się takiej zwrotu, prawda? – 3 dni po zniknęciu z ekranów popularnej stacji, relacjonującej wojnę w Ukrainie, do Biura Prasowego Orange Polska trafia taki mail:

„Prasowi” podesłali od razu maila do nas, ale szybka analiza wykazała, że linki nie wiodą do żadnej złośliwej treści. Po prostu w tak prostacki – to chyba mimo wszystko łagodne określenie – sposób ktoś korzystający z darmowego konta na Gmailu usiłował przekonać dostawcę usługi telewizyjnej, by w miejsce kanału newsowego kraju napadnięte, który to kanał z racji polityczno-finansowych zawirowań zniknął z eteru wprowadzić rozrywkowe treści z kraju najeźdźcy.

Nic z tego, kanał Ukraina24 zostanie zastąpiony przez inny serwis newsowy z Ukrainy, Espreso.TV. A my wszyscy, gdy przestaniemy się już sarkastycznie uśmiechać, zanotujmy w pamięci, iż to, że opisywane linki nie były złośliwe, nie oznacza, że w podobnej sytuacji, ktoś nam (albo Wam) nie podeśle czegoś paskudnego. Wojna informacyjna zabawna bywa bardzo rzadko.

Warto uważać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także