Zaloguj się do usług
bezpieczeństwa
17 lutego 2020
Nie spieszcie się ze spłatą podatku!

Nie namawiamy Was oczywiście do złego (aczkolwiek warto pamiętać, że dla większości z nas termin zapłaty należnego podatku z formularza PIT to 30 kwietnia) tylko stanowczo zalecamy zwracanie szczególnej uwagi na wszelką korespondencję przypominającą tę z Urzędem Skarbowym.

Nie ufajcie z założenia SMSom, informującym o zaległości podatkowej i sugerującym dopłatę przy użyciu podanego linku - to będzie niemal na sto procent fałszywa bramka płatności, więc obowiązkowo spójrzcie na adres w pasku przeglądarki.

Nie otwierajcie załączników w żadnych mailach, jakkolwiek groźnie by nie brzmiały i jakich konsekwencji by Wam nie przedstawiały, jeśli nie macie absolutnej pewności, że pochodzą od służb skarbowych.

Jeśli korzystacie z zeznania podatkowego w wersji cyfrowej - znajdziecie je wyłącznie na stronie Twój e-PIT i to za jej pomocą należy dokonywać wszelkich powiązanych aktywności. Przestępcy wiedzą, że zaczął się okres rozliczania podatków. Nie dajcie się oszukać.


Dowiedziałeś się o zagrożeniu?

Poinformuj nas!

Zgłoś incydent

Załącz plik

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Nie jestem człowiekiem
Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl