hamburger

(jeśli zgłaszasz przypadek phishingu, zapisz mail (przesuń go z programu pocztowego na pulpit komputera lub wybierz opcję plik/zapisz jako), a następnie załącz)

Podejrzany SMS prześlij na nr 508 700 900

Jeśli zgłoszenie dotyczy bezpieczeństwa dzieci, zgłoś je również pod http://www.dyzurnet.pl
@CERT_OPL

Wyhackuj sobie pracę

Historia zna przypadki, gdy efektem udanego „hacka” był… wybuchający transformator. Gdyby dobrze poszukać, znalazłoby się tego znacznie więcej, choćby opisywane przez Kim Zetter w książce: „Odliczając do dnia zero” działania Stuxnetu w zespole wirówek uranowych w Natanz. A gdybyście sami chcieli wysadzić sobie transformator?

Da się! W ramach nadchodzącego w najbliższy weekend HackYeah, który może – tak planują organizatorzy – okazać się największym hackathonem na świecie, zaplanowano również zadania cyberbezpieczniackie. Zarówno wysadzając w powietrze transformator :), bądź wziąć udział w konkursie sponsorowanym przez Wojsko Polskie. W tym drugim przypadku zadania pozostają – jak to w wojsku 😉 – tajemnicą do samego końca, ale nagrody już nie. W puli znalazło się przeszło 400 tysięcy złotych, zarówno w gotówce, jak i w… hmmm, militarnych przygodach 🙂 Czasami zdarza sie, że pytacie nas, jak dostać pracę w cyberbezpieczeństwie? Cóż, na takie imprezy przychodzą zazwyczaj albo ci, którzy już ją mają, albo ci, którzy swoją wiedzę i pasję chcieliby przekuć na wymarzoną robotę. Dobry wynik na takiej imprezie może otworzyć wiele drzwi – również do CERT Orange Polska 🙂 Tak więc – najpierw idźcie na HackYeah a potem – piszcie do nas!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także